X
Pzt-Cts 09:00 - 19:00
Ana Sayfa - Azmin Ödülü
Azmin Ödülü
Azmin Ödülü
KW/ Yelken Gayrimenkul 06.03.2020 1 Yorum

Azim başlı başına bir ödüldür. Kendinizi büyük veya küçük olsun, bir görevde azimli olmaya zorladığınızda, kendinizi çok daha mutlu ve daha iyi hissedersiniz.

Elinizden gelenin çok daha fazlasını yaptığınızda, kendinize olan saygınız artar. Kendinizi daha güçlü hisseder, hayatınızın kontrolünün büyük kısmını elinize alırsınız. Kariyerinizde, kendinizi daha fazla zorladığınızda, biraz daha çaba ve uğraş içinde olduğunuzda avantaj yakalarsınız.Yaşamda kazanlar ve kaybedenler arasındaki başlıca fark gayet basittir. Kazananlar asla pes etmez, pes edenler asla kazanamazlar. 

Kendinize pozitif telkinler yaparak azimli olma becerinizi artırabilirsiniz. "Beni durdurmak imkansız!" deyin. Herhangi bir sorumluluğa girmeden önce "Asla vazgeçmeyeceğim" diyerek kendinizi programlayın.

Hayatta değerli başarılara imza atmadan önce "azim sınavından" geçmeniz gerekir. Bu genelde hiçbir uyarı olmaksızın beklenmedik bir şekilde üzerinize yüklenen bir testtir. Aniden büyük bir engel, sorun, geçici bir başarısızlık, hatta korkunç bir felaketle karşılaşırsınız. Bu gerçekleştiğinde, kendinize bunun bir "sınav" olduğunu hatırlatın. Ancak böyle zamanlarda birikiminizi sergileme imkanı bulursunuz. Böyle zamanlarda kendinize ve başkalarına karakterinizin gücünü ve gerçek balarma kararlılığınızı gösterirsiniz.

Brain Tracy. - Bahane Yok

Bu haberi paylaşıp daha çok kişinin bilgisi olmasını istermisiniz?
Yorumlar & Değerlendirme
Görüşleriniz
Değerlendirmeniz

E-bültene abone olun

Anlık gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene abone olun.