X
Pzt-Cts 09:00 - 19:00
Ana Sayfa - Sahibinden İlanlarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Sahibinden İlanlarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Sahibinden İlanlarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular
KW/ Yelken Gayrimenkul 12.02.2020 1 Yorum

Bir ev almak için karar verdiğiniz zaman, genellikle ilk bakılan İnternet üzerindeki Sahibinden ilanlar olmaktadır. Doğal olarak yeni bir ev almayı isteyen kişiler öncelikle "Emlakçı parası" vermeden bu işi çözme yoluna gitmeyi tercih ediyorlar.

Bu seçimi yeni bir a evalırken sahip oldukları bütçelerini daha da fazla harcamadan en ucuza halletmek ve bütçelerini çok aşmamak adına yapıyorlar. Tabii ilk bakışta olumlu gibi görünen bu durum bir süre sonra alıcılar açısından çok da olumlu sonuçlar vermeyebiliyor. Her şeyden önce Sahibinden ilan giren mülk sahipleri bu işi sürekli yapmadıkları için evlerini Internet sitelerine giriş yaparken alıcı açısından çok değerli olan bilgileri tam girmedikleri gibi eksik ya da yanıltıcı bilgiler girebiliyorlar. "Hah tamam , tam aradığımız kriterlere bir uygun ev bulduk" diye sevinen alıcı adayları büyük umutlar ile görmeye gittikleri evin aslında ilanda yazan ya da yazmayan pek çok detaya sahip olduklarını görebiliyorlar.

Bu süreçte ilgili ilanı görebilmek için mülk sahibinden randevu almak, çalıştığınız işten izin almak, eğer eşiniz ile birlikte gideceksiniz onun da işinden izin alması ya da evde çocuklarınızı bir başkasına emanet ederek bin bir uğraşı ile organize ettiğiniz zaman aralığının boşa yitip gitmesi durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir diğer konu sahibinden satışa sunulan mülkler güncel piyasa koşullarına uygun yapılmış bir fiyat analizi sonrasında değil genel olarak mülk sahiplerinin "Halen satışta olan" diğer ilanlar arasında kendi mülkleri için belirledikleri bir fiyattan ya da onlara bu konuda hiçbir analize ve geçmiş veriye dayandırılmadan tavsiye edilen satış fiyatlarından pazara sunulmaktadır.

Oysa Güvenilir ve işini iyi yapan bir gayrimenkul danışmanı bir mülkü pazara satışa sınmadan önce doğru bir fiyat analizi yaparak sadece halen satışta olanları değil, geçmişte satılmış olan mülklerin fiyatlarını bilerek aynı zamanda uzun zamandır satılamayan mülklerinde fiyatları ile karşılaştırıp doğru fiyat ile pazara sunulmasına aracılık eder. Bu sebeple sadece sahibinden satışı yapılan ancak mülk sahibinin kendi istemiş olduğu fiyat üzerinden mülk satın alıp "emlakçı parası vermeden" satın alınan mülk asalında sizlere daha pahalıya mal olabilir.

İşinde uzman bir gayrimenkul danışmanı ile çalışmak sizlere zaman ve para kazandırabildiği gibi, bu zorlu süreçte size tıpkı tehlikeli sularda bir klavuz kaptan ile yol almak gibi sizi varacağınız limana güven içinde ulaşmanızı sağlayabilir.

Güvenilir danışman , yetkilendirilmiş gayrimenkul ofislerini tercih ederek , satın aldığınız danışmanlık hizmeti için ödediğiniz bedel sonraki zamanlardaki uğrayacağınız kayıplardan sizi kurtarır.

Bu haberi paylaşıp daha çok kişinin bilgisi olmasını istermisiniz?
Yorumlar & Değerlendirme
Görüşleriniz
Değerlendirmeniz

E-bültene abone olun

Anlık gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene abone olun.